OBÓZ ŻEGLARSKI - REJS

 

"NIEJEDNA PRZYSTAŃ RAZEM"

Żeglarska przygoda, jaką bez wątpienia jest rejs „Niejedna przystań Razem” to 8 dni spędzonych na nowoczesnych jachtach kabinowych w towarzystwie pięknych krajobrazów i pełnych uroków zakątków jeziora solińskiego.

 

Uczestnicy rejsu podzieleni na mniejsze załogi, będą mieli okazję poznać smak żeglarskiego życia. Całodzienne żeglowanie, nocleg na pokładzie jachtu, wspólne przygotowywanie posiłków, gwieździste wieczory spędzone przy ognisku i dźwiękach gitary to niewątpliwe atuty tej formy wypoczynku. Udział w rejsie to również wyśmienita okazja by doskonalić swoje żeglarskie umiejętności lub zdobywać pierwsze szlify pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. 


Miejsce:

Solina

 

Wiek dzieci:

14 - 17 lat

 

TERMIN:

21.08 do 28.08.2021
TURNUS 8 dni

 

CENA:

1700 zł

 

Wyżywienie:

pełne
do samodzielnego przygotowania

 

Zakwaterowanie:

jachty kabinowe
Antila 22 i Antila 24

 


 

UCZESTNICY

 
Nie muszą posiadać umiejętności ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 14 roku życia, podstawowa samodzielność i dobry stan zdrowia. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów.

 

Rejs żeglarski jest formą turystyki aktywnej. Uczestnicy biorą czynny udział w obsłudze jachtu w trakcie żeglugi, w zachowaniu czystości na jachcie oraz przygotowywaniu posiłków. Życie na jachcie jest wspaniałą przygodą, wymaga jednak od załogantów pewnego wysiłku. Czasem drobne sprawy, które na lądzie nie mają żadnego wpływu na nasze życie, na jachcie zupełnie niepotrzebnie urastają do dużego problemu. Dlatego receptą na udany rejs jest poczucie humoru, tolerancja, otwartość oraz pozytywne podejście do turystycznego życia bez wygód.

 

Duże znaczenie ma też umiejętność współpracy z pozostałymi członkami załogi, dbałość o higienę osobistą i prywatność innych osób oraz zachowanie porządku na jachcie. Z chwilą oddania ostatniej cumy, zapominamy o kłopotach dnia codziennego i stajemy się załogą jachtu,wyruszającą po wakacyjną przygodę.

 

 
KADRA

 
Na każdą 5 osobową załogę będzie przypadał jeden dorosły instruktor- wychowawca i jeden sternik, posiadający uprawnienia, odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. W skład kadry rejsu wchodzi również osoba z uprawnieniami ratownika WOPR i ratownika medycznego.

 

 

OGÓLNE ZASADY ORGANIZACJI REJSU

 
Kierownikiem rejsu jest Komodor. Podlegają mu sternicy poszczególnych jachtów. Uczestnicy zostaną podzieleni na załogi, których liczebność i skład ustali Komodor w porozumieniu z uczestnikami.

 

Sternicy organizują życie załóg, odpowiadają za bezpieczne prowadzenie jachtów, prowadzą podstawowe szkolenie żeglarskie, są przewodnikami i doradcami uczestników. Załogi dzielone są na wachty, które codziennie przejmują obowiązki przygotowywania posiłków oraz utrzymywania jachtu w czystości. Wachty najczęściej liczą 2 osoby. Uczestnicy rejsu nie muszą posiadać żadnych umiejętności żeglarskich.

 

 

 

PROGRAM  REJSU

  

Nasz obóz to rejs grupy jachtów po jeziorze solińskim.

 

Dzień 1:

Przyjazd uczestników do portu macierzystego. Podział na załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, przystani i portu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy.

 

Dni 2–7:

podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub wracają do portu macierzystego.  

 

Dzień 8:

sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

 

 

ATRAKCJE DODATKOWE w ramach wniesionej odpłatności.

Regaty obozowe, atrakcje parku linowego, wycieczka elektrycznymi łódkami po jeziorze solińskim, wieczorne ogniska i zajęcia integracyjne. 

 

ZAKWATEROWANIE

 

Uczestnicy, przez cały czas trwania rejsu, będą zakwaterowani na jachcie. Załoga to łącznie 7 osób na 8 osobowym jachcie kabinowym.

 

Na 5 załogantów (uczestników) przypada 1 sternik i 1 instruktor-wychowawca.

 

JACHTY www.jachty-solina.com.pl

Duże, nowoczesne i wygodne jachty typu Antila 24.

 

 

   

 

W  kabinie jest 8 miejsc do spania. Koje (łóżka)  są dwuosobowe, może się więc zdarzyć koedukacyjne miejsce do spania. Jachty nie są wyposażone w pościel. Na jachtach jest WC ( turystyczne). Takie WC wymaga odpowiednich płynów chemicznych oraz odpowiednio cienkiego ( niechłonnego) papieru toaletowego WC ma zbiornik (mini szambo) o pojemności 10 l. dlatego jest tylko "wyjściem awaryjnym"  w trakcie żeglugi. W portach i na biwakach korzystamy z WC portowego, toi-toi  lub lasu. Sposób korzystania z WC będzie omówiony bezpośrednio na jachcie.

 

Na jachcie nie ma prądu 230V, ale w portach po podłączeniu do sieci mamy 230V i można wtedy ładować telefony. Kabina jachtu oświetlana jest wyłącznie z akumulatora. Nie wolno palić świeczek, na jachcie używamy wyłącznie latarki!

 

 

PORT

 

Portem macierzystym jest Wyspa Energetyk. Jachty cumują na pięknej dużej wyspie Jeziora Solińskiego. Wyspa ta znajduje się w miejscowości Polańczyk - centrum jeziora. Duża i rozbudowana keja z wydzielonym miejscem na leżaki. Na miejscu mamy możliwość korzystania z pełnego węzła sanitarnego ( WC i prysznice) oraz możliwość podłączenia do prądu i naładowania akumulatorów.

 

WYŻYWIENIE


Przed rejsem załogi zostaną wyposażone w suchy prowiant. Instruktorzy otrzymają również pieniądze dla załóg na codzienne świeże zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa, woda).

 

Posiłki przygotowywane są własnoręcznie przez załogę (wachtę kuchenną) z produktów stałych i na bieżąco zakupionych.  Posiłki są przygotowywane w formie porcji zgodnie z otrzymanym na rejs jadłospisem i dostarczonym prowiantem.

 

Kambuz (czyli kuchnia) jest wyposażony w dwupalnikową kuchenkę gazową, garnki, czajnik gazowy (nie elektryczny), patelnie,  deski do krojenia, kubki, talerze i sztućce.

 

Na jachtach ze względu na ograniczone możliwości techniczne, wyżywienie będzie opierało się głównie na półproduktach w puszkach i słoikach, w głównej mierze do podgrzania.

 

Nie prowadzimy kuchni wegetariańskiej oraz innych specjalistycznych diet.

  

Pełna odpłatność to 1700 zł


Cena obejmuje:

» przejazd autokarem turystycznym,

» 7 noclegów na łodziach kabinowych,

» wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie, obiad + deser, kolacja),

» opiekę medyczną, kadrę pedagogiczną, sternika jachtowego, ratownika wodnego,

» wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem rejsu,

» ubezpieczenie NNW 10.000 zł

» opłaty portowe,

» pamiątkową koszulkę, czapeczkę i okolicznościową przypinkę.

 

 

CENA NIE OBEJMUJE

opłat za sanitariaty w porcie (orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 8-10 zł).

 

 

HIGIENA OSOBISTA

 
Na jachcie nie ma łazienki ani ciepłej wody. Naszą łazienką jest jezioro, a ciepła woda (prysznic) jest dostępna jedynie w porcie. Natomiast WC ; w portach WC portowe, na biwakach Toi-Toi lub las. W czasie żeglugi na jachcie jest WC turystyczne. Do mycia zębów korzystamy z czystej wody pitnej ze zbiornika na jachcie. Doradzamy zabranie dwóch ręczników kąpielowych, klapek pod prysznic, dużej torby na te rzeczy, ściereczki do rąk, nawilżonych chusteczek higienicznych, papieru toaletowego i lusterka.

 

W kabinie jachtów nie korzystamy z dezodorantów w spray’u (w kulce i płynie można), nie malujemy paznokci oraz nie czeszemy włosów. Te czynności wykonujemy poza kabiną.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO

 
Za przestrzeganie przepisów żeglugowych oraz bezpieczeństwo na jachcie odpowiedzialny jest sternik. Za bezpieczeństwo uczestników rejsu odpowiada również instruktor-wychowawca, który przez cały czas towarzyszy swojej 5 osobowej załodze. Załoga musi dostosować się do poleceń sternika i wychowawcy. Każdy jacht wyposażony jest w niezbędne środki ratunkowe, kapoki dla całej załogi i koło ratunkowe. Przed wypłynięciem członkowie załogi zostaną zapoznani z zasadami korzystania ze środków ratunkowych oraz poznają zasady bezpieczeństwa.

 

Każdy z uczestników powinien zapamiętać numer ratunkowy nad wodą – tel. 601 100 100

 

Kąpiel w jeziorze odbywa się wyłącznie na wyznaczonym do tego celu kąpielisku za zgodą i pod opieką wychowawcy i ratownika WOPR.

 

Zalecamy kąpiel w butach do kąpieli.

 

 

ZDROWIE

 
W rejsie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby nie mające przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania żeglarstwa. Wszelkie wątpliwości w tym zakresie powinny być indywidualnie wyjaśnione przed rejsem z osobistym lekarzem. Na rejsie będzie apteczka pierwszej pomocy (wyłącznie środki opatrunkowe).

 
Każdy uczestnik powinien zaopatrzyć się w podstawowe leki we własnym zakresie
(np. leki przeciwbólowe, leki na niestrawność i rozwolnienie, leki na oparzenia słoneczne lub inne stałe leki własne ).

 

 

UBRANIE

 
Trzeba być przygotowanym na wszelkie warunki pogodowe i przed samym wyjazdem należy sprawdzić długoterminową prognozę pogody. Pamiętajmy, że pracując na pokładzie jachtu trudno jest się schować, zarówno przed deszczem bo czasami niestety musimy płynąć w deszczu, jak i ostrym słońcem.

 
Odczuwanie zimna na wodzie jest dużo silniejsze niż na lądzie, dlatego w bagażu powinny znaleźć się miedzy innymi :

» Sztormiak lub dobra kurtka przeciwdeszczowa. Proponujemy również zabrać ze sobą mały składany parasol, z którym wychodzimy na ląd.

» Ciepły sweter oraz polar (noce na SOLINIE potrafią być chłodne).

» Dwie pary długich spodni.

» Wełniana czapeczka, a dla osób wrażliwych na wiatr, szalik (to nie żart).

» Czapka przeciwsłoneczna lub kapelusz który chroni zarówno przed słońcem, jak i deszczem.

» Buty sportowe typu adidas, tenisówki, sandały (z zapinaną piętą), klapki pod prysznic, buty do kąpieli w jeziorze oraz kalosze. Wszystkie buty na miękkiej podeszwie.

» W czasie żeglugi nie chodzimy po jachcie na boso ani w klapkach, bez zapinanej pięty!!!!

» Rękawiczki żeglarskie są przydatne, ale nie są konieczne (najlepsze są takie bez palców), ale nie typu „ogrodowe wampirki”.

» Reszta ubrań według uznania.

 

Każdy na jachcie będzie miał miejsce na swoje osobiste rzeczy, jaskółka (na burcie) oraz bakista (pod spaniem). Prosimy o posegregowanie swoich rzeczy i spakowanie ich do małych, nie szeleszczących reklamówek. Małe paczki ułatwią rozlokowanie rzeczy na jachcie. Duże torby podróżne, walizki i plecaki, w których przywozimy swoje rzeczy, zostawiamy w przechowalni. Na jachtach nie ma na nie miejsca!

 

Można zabrać wieszaki na ubrania (takie jak w szafie). Wygodnie na nich się wiesza sztormiak lub ręcznik do wysuszenia. Na rejsie nie ma możliwości prania i suszenia, należy więc zabrać odpowiednią ilość garderoby, a szczególnie bielizny osobistej. Pamiętajmy jednak, że ilość miejsca na jachcie jest spora ale jednak ograniczona, a wyjazd to tylko tydzień.

 

 
WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE 

 

Każdy uczestnik musi posiadać:

śpiwór (może być z poszewką), prześcieradło ( raczej bez ściągaczy/gumek), poduszkę typu „jasiek” oraz miękką torbę/pokrowiec, w którą w ciągu dnia należy chować pościel.

 

Należy też zabrać:

 
» latarkę z zapasem baterii,

» krem z mocnym filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne,

» środek przeciwko komarom i kleszczom (krem, spray, świece, ewentualnie haczyki do szybkiego wyjmowania kleszczy),

» smycz (sznurek) zabezpieczająca telefon i okulary przed wpadnięciem do wody,

» wodoodporny pokrowiec na telefon i dokumenty.

 

Można też zabrać swój ulubiony kubek do herbaty, aparat fotograficzny i kamerę aby uwiecznić swoją żeglarską przygodę. Zabieranie laptopa czy tabletu nie ma sensu.

 
Za utratę lub zniszczenie rzeczy osobistych Uczestników Organizator nie ponosi odpowiedzialności.

 

 

OGNISKA

 
Wieczory najczęściej spędzamy przy ogniskach, dlatego wszelkie instrumenty typu gitara, organki lub inny niewielki instrument muzyczny są mile widziane. Znamy sporą ilość szant i piosenek turystycznych, a śpiewniki z utworami będą dostępne na rejsie.

 

ZGŁOSZENIA

przyjmujemy wyłącznie za pomocą internetowego formularza zgłoszeń na naszej stronie www.alternatywa-travel.pl

PŁATNOŚĆ

PŁATNOŚĆ ZA KOLONIE odbywa się w dwóch ratach:

Zaliczka w kwocie 300 zł, płatna w ciągu 5 dni od dnia złożenia rezerwacji 

I rata - w kwocie 500 zł, (możliwość płatności bonem turystycznym) płatna do dnia 31.05.2021 r.

II rata - w kwocie 900 zł, płatana najpóźniej do dnia 27.07.2021 r.


Uwaga! REZERWACJA WSTĘPNA NIE JEST ZOBOWIĄZUJĄCA 

Od chwili dokonania zgłoszenia - uczestnika na obóz, otrzymują Państwo rezerwację wstępną na czas 5 dni.

Po tym terminie w przypadku nie opłacenia zaliczki  - rezerwacja ulega samoczynnej i bezpłatnej anulacji.

FORMA PŁATNOŚCI

Płatność odbywa się WYŁĄCZNIE PRZELEWEM !!!


Numer konta do wpłat ING Bank Śląski 10 1050 1445 1000 0097 1211 6814

Tytuł przelewu: należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę imprezy (wybranego turnusu)

PRZYKŁAD: Jan Nowak – rejs "NIEJEDNA PRZYSTAŃ RAZEM"

 

Chcesz być na bieżąco z nami?

Zapisz się do naszego newslettera!

 

© 2021 ALTERNATYWA Travel