MOJA PIERWSZA KOLONIA „MALI ODKRYWCY”

  Mali Odkrywcy to niezapomniana przygoda, aktywne zabawy i mnóstwo czasu spędzonego na świeżym powietrzu! Będziemy się świetnie bawić, w pełni korzystać z uroków lata, a przy okazji wdychać zdrowe górskie powietrze!!

   

  Gotowi na jedyną taką przygodę w górach? Super! Do zobaczenia!


  Wiek dzieci:

  6 - 9 lat

   

  TERMIN:

  29.06 do 07.07.2019
  TURNUS 9 dniowy

   

  CENA:

  ... zł 

  (bez ukrytych i dodatkowych kosztów!)

  Kolonia „MALI ODKRYWCY” to idealna propozycja dla tych dzieci, które po raz pierwszy chcą wyruszyć w samodzielną podróż. Wszystkim troskliwym rodzicom gwarantujemy, że naszym małym kolonistom zapewnimy doskonałą opiekę i starannie dobrany program, który sprawi, że po 7 dniach z szerokim uśmiechem i bagażem pełnych wakacyjnych wspomnień wrócą w wasze stęsknione ramiona.

   

  Małe grupy

  Górskie wycieczki

  Aktywnie i sportowo 

  Twórczo i artystycznie

  Kąpiel w wodach termalnych

   

  PROGRAM KOLONII - zapiski z pamiętnika Małego Odkrywcy…

   

  Dzień spotkania Małych Odkrywców

  Właśnie dojechaliśmy do miejsca naszej kolonii. Ja, Madzią i Basia mamy bardzo fajny pokój z łazienką i pięknym widokiem na góry. Pani pomogła nam się rozpakować, a po obiedzie zwiedziliśmy nasz ośrodek. Jest tu naprawdę dużo miejsca, są boiska i plac zabaw, a dookoła piękne widoki na góry. Wspólnie z innymi dziećmi aby się lepiej poznać graliśmy na ogrodzie w różne gry i zabawy. Po kolacji rozmawialiśmy z wychowawcami o planach naszej kolonii. Zapowiada się wspaniała przygoda. Mamo, Tato tu jest bardzo fajnie!

   

  Dzień pasjonującej leśnej przygody

  Mamo, a wiesz, że każdy mały odkrywca musi codziennie rano zjadać solidne śniadanie! Tak nam powiedziała nasza pani , a potem sprawdziła czy każdy Mały Podróżnik spakował do swojego plecaka butelkę wody, energetyczny batonik i zdrowy owoc. Po śniadaniu ruszyliśmy na spacer do lasu. Wspólnie szukaliśmy tropów zwierząt, zbudowaliśmy mały szałas i poznaliśmy zasady bezpiecznego biwakowania. Po drodze na krótkich postojach rozwiązywaliśmy tajemnicze zagadki, które wskazywały nam dalszą drogę do miejsca gdzie czekała na nas niespodzianka – piękna kolonijna koszulka w której jutro jedziemy na wycieczkę! Na dobranoc Pani Agnieszka czytała nam bajki.

   

  Dzień górskiej wycieczki

  Po pysznym śniadaniu bawiliśmy się w bardzo ciekawe gry i zabawy. Poznałem Kasię i Tomka, którzy tak jak ja lubią jeździć na rowerze. W autokarze siedziałem z Maćkiem, bo bardzo się polubiliśmy. Podróż była krótka, a pani Ania przez cały czas opowiadała nam śmieszne historyjki, które przeżyła na swojej pierwszej kolonii. Najpierw przespacerowaliśmy się piękną ścieżką Wąwozu Homole by po chwili wędrówki podziwiać zagrodę pełna owiec i na własne oczy zobaczyć jak powstaje oscypek – taki specjalny góralski ser. Z góry zjechaliśmy dwuosobową kolejką. Ale było super!!!

   

  Wiesz mamo? Szczawnica to piękne miasto, mają tu dużo jakiejś dziwnej w smaku wody, ale za to lody były przepyszne!

   

  Dzień szalonej sztuki. 

  Dziś daliśmy się ponieść naszej wyobraźni by stworzyć własne małe dzieła sztuki. Okładki naszych wakacyjnych dzienników powstały za pomocą metody kolażu. Udaliśmy się również w plener, by uwiecznić piękne widoki okolic naszego ośrodka. Zrobiliśmy też ozdoby z masy solnej, bransoletki przyjaźni z kolorowych koralików i sznurków, a na koniec przygotowaliśmy własnoręcznie piękne wakacyjne pocztówki, które wysłaliśmy do Was pocztą.

   

  Wieczorem odbyła się szalona dyskoteka w specjalnych strojach, kolorowych czapeczkach i perukach. W konkursie tanecznym razem z Piotrkiem dostałam nagrodę za najpiękniejszy taniec. Teraz idziemy już spać bo jutro czeka na nasz szalona wodna zabawa!

   

  Dzień wodnego szaleństwa

  Zaraz po śniadaniu Pani Kinga powiedziała, że dziś czeka nas zabawa w parku wodnym, a potem sprawdziła czy wszyscy zabrali ze sobą stroje kąpielowe, klapki, okulary, krem do opalania i ręczniki.

   

  W plecaki spakowaliśmy również solidne drugie śniadanie i wsiedliśmy do autokaru. Rety Mamo! Ile tam było atrakcji, baseny, zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, fontanny, piaskownica i taka duża dmuchana górka na którą się wspinaliśmy, a potem chlup do wody – super! Po basenach pojechaliśmy nad jezioro Czorsztyńskie. Stoi tam piękny zamek, a na szczycie takiej ogromnej tamy jest bardzo fajny rysunek z efektem trójwymiarowym. Zrobiłam kilka zdjęć to Wam po powrocie pokażę. Potem wsiedliśmy na statek i przepłynęliśmy na drugą stronę duuuużego  jeziora. Tato! A Ty pływałeś już kiedyś statkiem???   

   

  Dzień sportu i zdrowia.

  Od samego rana jesteśmy małymi kucharzami i będziemy przygotowywać mnóstwo pyszności! Każdy mały odkrywca i podróżnik uwielbia eksperymentować w kuchni. Najpierw szef kuchni prowadził krótkie szkolenie o zdrowym odżywianiu i mocy witamin z warzyw i owoców, a potem zabraliśmy się do miksowania, krojenia i degustowania. Najbardziej smakowały mi sałatki owocowe, letnie koktajle i koreczki!

   

  Po południu odbyła się szalona olimpiada sportowa! Strzelaliśmy z łuków, kręcili kolorowymi talerzykami, skakali w workach i szukaliśmy ukrytego skarbu za pomocą  magicznego wykrywacza niespodzianek. Na koniec pani wręczyła nam wszystkim nagrody.

   

  Wieczorem razem siedzieliśmy przy ognisku i wspominaliśmy najciekawsze chwile kolonii. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie chcemy wracać jutro do domu.

  PROGRAM W PIGUŁCE

  • Piesza wędrówka do wąwozu Homole
  • Wizyta w pasterskiej bacówce z pokazem wyrobu oscypka
  • Zjazd kolejką linową
  • Zwiedzanie uzdrowiska, pijalni wód mineralnych i parku zdrojowego w Szczawnicy
  • Spacer ścieżką edukacyjną w starych kamieniołomach góry Wdżar
  • Zakręcone zjazdy letnim torem saneczkowym
  • Zwiedzanie ruin zamku Czorsztyn
  • Rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim
  • Zwiedzanie korony zapory w Niedzicy
  • Wodne szaleństwa w basenach termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach
  • Gry i zabawy sportowe
  • Kreatywne zajęcia plastyczne
  • Tańce mini disco i zumba kids
  • Zgadywanki i quizy
  • Wieczorne czytanie bajek
  • Dyskoteka przebierana z motywem przewodnim i karaoke
  • Ognisko z pląsami i skeczami
  • Kolacja grillowa w górskiej oprawie (spotkanie z góralami)
  • Seanse najpiękniejszych filmów i bajek dla dzieci

   

  W trakcie turnusu odbędą się dwie wycieczki autokarowe:

   

  PIERWSZA

   

  JAWORKI – spacer do rezerwatu przyrody „Wąwóz Homole” im. Jana Wiktora.

   

  BACÓWKA "U WOJTKA" - pokaz wyrobu oscypka

  Szałas "Bukowinki" sąsiaduje z tradycyjną pasterską bacówką, w której można zarówno zobaczyć wyrób, jak i skosztować oscypka. Kulturowy wypas owiec w Jaworkach ma wieloletnią, zanikającą już niestety tradycję, którą obecnie podtrzymuje już tylko kilku baców, podczas gdy 25 lat temu było ich prawie trzydziestu. Widok kierdla składającego się z ponad 700 sztuk owiec zapiera dech w piersiach wszystkim turystom i przypomina sceny z kręconego przed laty w jaworczańskich plenerach filmu "Janosik".

   

  Przy szałasie znajduje się platforma widokowa i plac zabaw dla dzieci

   

  Zjazd dwuosobową kolejką linową do Jaworek.

   

  SZCZAWNICA – zwiedzanie uzdrowiska z degustacją wód mineralnych i spacer parkiem zdrojowym.

   

   

  DRUGA

   

  SZAFLARY - relaks, doskonała zabawa, najlepsze wspomnienia - Termy Gorący Potok!

  Kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie gwarantują doskonałą zabawę. Dzieciakom niezapomnianą frajdę zapewnią dwie strefy wodnej zabawy.

   

  Dziecięce Źródełko – brodzik z wielkim balonem „Wet Bubble” po którym  nasi milusińscy mogą się wspinać, skakać i zjeżdżać prosto do wody.

   

  Wodne Przedszkole – wodny plac zabaw dla dzieci, z masą zjeżdżalni i wodotrysków, gdzie wodne szaleństwo może trwać bez końca.

   

  Zamki Czorsztyn i Niedzica, rejs statkiem i zwiedzanie korony czorsztyńskiej zapory wodnej.

   

  KLUSZKOWCE – spacer starym kamieniołem na szczyt góry Wdźar. Przepiękna panorama widokowa na cztery pasma górskie (Gorce, Pieniny, Tatry i Babią Górę).

   

  Zjazd letnim torem saneczkowym ze zbocza góry.

   

  Słów kilka o OŚRODKU

   

  Trzygwiazdkowy Pensjonat Jurkowski to magiczne rodzinne miejsce w malowniczej miejscowości Ochotnica Dolna. Obiekt znajduje się w malowniczym krajobrazie Gorców i otoczony jest pięknymi widokami na rzekę, polany i lasy Gorczańskiego Parku Narodowego. Na terenie pensjonatu znajduje się drewniana chata góralska, bogato wyposażony plac zabaw, miejsce ogniskowe, boiska sportowe do koszykówki i piłki nożnej. Do dyspozycji kolonistów jest stół do ping-ponga, bilarda, piłkarzyki stołowe, szachy ogrodowe, w pełni wyposażona sala konferencyjna i dyskotekowa.

   

  Adres ośrodka

   

  Pensjonat Jurkowski 
  Os. Równie 1, 34-452 Ochotnica Dolna 

   

  Zobacz stronę ośrodka: http://jurkowski.com.pl/

   

  Nasze pokoje

   

  Do naszej dyspozycji oddane zostają pokoje 2- 3- 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

  W każdym pokoju znajduje się telewizor LCD, a na całym obiekcie dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

   

  Wyżywienie

   

  4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), suchy prowiant na drogę powrotną.

  Turnus rozpoczynamy obiadem, a kończymy śniadaniem.

  Śniadania i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu.

   

  Pełna odpłatność to ... zł

   

  Cena obejmuje:

  » przejazd autokarem turystycznym,

  » dwie wycieczki autokarowe,

  » 8 noclegów w pokojach 2,3,4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,

  » wyżywienie 4 razy dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja),

  » opiekę medyczną, kadrę pedagogiczną, przewodnika górskiego i ratownika wodnego,

  » wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z kolonijnym programem,

  » ubezpieczenie NNW,

  » sprzęt i materiały do zajęć programowych,

  » ogólnodostępną mineralną wodę niegazowaną,

  » suchy prowiant na drogę powrotną,

  » KOSZULKĘ KOLONISTY

  Bogaty i atrakcyjny program, duża aktywność ruchowa na świeżym górskim powietrzu mobilizuje nas by w trakcie kolonii maksymalnie stronić od telewizji, komputerów i telefonów.

   

  KONTAKT TELEFONICZNY

   

  W trakcie trwania kolonii są Państwo w stałym kontakcie telefonicznym z kierownikiem oraz z wychowawcami. Specjalny numer telefonu zostanie przedstawiony w informacjach wyjazdowych na 7 dni przed rozpoczęciem wypoczynku. Mogą Państwo również odwiedzić swoje pociechy :) podczas kolonii, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt z kierownikiem w celu dopasowania wizyty do grafiku zajęć oraz kolonijnych posiłków.

   

  FOTORELACJE NA ŻYWO!

   

  Codziennie, na naszym kolonijnym facebook'u kierownik kolonii dodaje kilka zdjęć z życia kolonistów tak by na bieżąco mogli Państwo obserwować poczynania swoich pociech :)

   

  DARMOWA KOSZULKA

   

  Każdy uczestnik i uczestniczka kolonii ALTERNATYWA Travel otrzymuje od nas pamiątkową i unikatową koszulkę.

   

  EKWIPUNEK KOLONISTY:

  » strój kąpielowy i ręcznik plażowy,

  » klapki basenowe,

  » krem z filtrem UV,

  » okulary przeciwsłoneczne,

  » nakrycie głowy,

  » okrycie przeciw deszczowe,

  » ciepłe ubrania na chłodnie dni,

  » wygodne obuwie (tenisówki, adidasy),

  » podręczny plecak na wycieczki górskie.

  Jak dokonać płatności
  PŁATNOŚĆ ZA KOLONIE I OBOZY odbywa się w dwóch ratach:

  I rata – 350 zł
  zaliczka płatna w ciągu 5 dni od złożenia rezerwacji

   

  II rata
  pozostała kwota płatana najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem terminu kolonii/obozu

   

  Uwaga! REZERWACJA WSTĘPNA NIE JEST ZOBOWIĄZUJĄCA
  Od chwili dokonania zgłoszenia - uczestnika na kolonię otrzymują Państwo rezerwację wstępną na czas 5 dni.
  Po tym terminie w przypadku nie opłacenia I raty - rezerwacja ulega samoczynnej i bezpłatnej anulacji.

   

  SPOSÓB PŁATNOŚCI
   
  Płatność odbywa się wyłącznie PRZELEWEM

   
  Numer konta podany zostanie w procesie rejestracji.

  Tytuł przelewu:  należy podać imię i  nazwisko uczestnika oraz nazwę imprezy (wybranego turnusu)

  PRZYKŁAD: Jan Nowak – kolonia „MALI ODKRYWCY”

  Karta kwalifikacyjna

   

   

   

  © 2019 ALTERNATYWA Travel